środa, 25 lutego 2015

Modułowa kaczka

Hej :).
Tak to jest ta rzecz na zamówienie, o której wspominałam wcześniej ;). Zazwyczaj robię w ten sposób łabędzie, ale tym razem zostałam poproszona o zdobienie kaczki na prezent. Zdecydowałam się na samca krzyżówki, bo jest ładny i akurat miałam kolory na niego.Kaczka powstała z modułów 1/32. Przerobiłam nieco moją wersję wzoru na łabędzia (na 20 modułów w podstawie) zwiększając skrzydła, a zmniejszając ogon. Podstawa ma 5,5 cm średnicy, a szerokość skrzydeł w najszerszym miejscu (patrząc od przodu) to tak na oko 7 cm.
Jak będę wiedziała, to napiszę czy kaczka się spodobała :).
Teraz rozpoczęty jest przelewający się przez ocean projekt (tak, nie przeczytaliście źle!). Spokojnie, wszystko wyjaśnię w swoim czasie ;).
Do następnego posta!

10 komentarzy:

 1. Jej, cudna ta kaczka :3
  Zawsze podobały mi się rzeczy wykonywane tą techniką, a kiedyś na youtubie znalazłam tutorial na Hello Kitty, chciałam zrobić, ale no niestety nie wyszło xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello Kitty jest dosyć trudne, na początek najlepszy byłby jednokolorowy łabędź i z modułów 1/16 lub 1/8. Jeśli będziesz potrzebowała pomocy - pisz do mnie :).

   Usuń
 2. Jestem pod wrażeniem! :D Dużo czasu zajęło Ci tworzenie tej kaczki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka kaczka to około 220 modułów i w dodatku te małe (1/32) składa się wolniej no i montowanie samej bryły dłużej zajmuje, bo te ciężej się wkłada. Szacuję, że tak około 3 godzin, ale nie liczyłam, większość złożyłam na przerwach w szkole ;).

   Usuń
 3. Wygląda naprawdę cudownie! Kiedyś widziałam jak jakaś dziewczyna robiła takiego ogromnego, modułowego łabędzia i od tamtego czasu nic się nie zmieniło - dla mnie to nadal czarna magia. Dlatego tym bardziej Cię podziwiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam wszelkie moduły. :D Fajnie się patrzy jak ktoś to składa. xD

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna:) Też robię origami jeśli chcesz możesz zobaczyć je w zakładce origami.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna :) czyżby jakiś waleń, się szykował?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Nie, to zwierzę, którego ruch bardziej przypomina przelewanie się niż poruszanie się walenia :).

   Usuń
 7. Bardzo fajne :) Muszę poćwiczyć robienie takich cudeniek :)

  OdpowiedzUsuń