niedziela, 5 kwietnia 2015

Wielkanocne ozdoby

Hej :).
Dzisiaj tematycznie - miks tegorocznych wielkanocnych ozdób.
Figurki wielkanocne zrobione na kiermasz:


Jeden kurczak i piaskowy zając zostały u nas, a reszta została prezentami wielkanocnymi.

A tego kurczaka sprzedałam na kiermaszu (przepraszam za kiepską jakość drugiego zdjęcia, ale w pomieszczeniu, w którym był kiermasz było kiepskie światło i nie udało mi się zrobić lepszego):Kurczak filcowany na sucho na jaju styropianowym:Kurczaka robiłam u koleżanki, autorki bloga Modelinowy Kociak. Nasze kurczaki razem (mój jest ten po lewej):


I jajo zrobione z włóczki, którą moi stali czytelnicy dobrze znają ;) (Altin Basak Miya 9336):


Zwróćcie uwagę na to jak śmiesznie ułożyło się cieniowanie: z jednej strony są biało - fioletowe paski, a z drugiej różowo - niebieskie:


Jajo jest zrobione ze wzoru znalezionego na Ravelry TU. Najpierw próbowałam zrobić je bez pomocy wzoru, ale wyszedł mi trochę nie taki kształt jak trzeba ;).

----------------

Dzisiaj rano moi rodzice znaleźli u siebie w sypialni filcowanego kurczaka i piaskowego zająca z tego posta, a do tego taką kartkę:


W tym zadaniu jest piramida (to taka łamigłówka) przerobiona tak, żeby pasowała do trwających obecnie świąt. Nagrodą było szydełkowe jajo (też z tego posta). Możecie spróbować zrobić tę piramidę, ale nagroda przysługiwała tylko moim rodzicom, niestety :). Jeśli będą chętni, podam rozwiązanie.

Życzę Wam, żebyście jutro nie byli aż tak mokrzy jak po przelewaniu się przez ocean (a propos, spodziewajcie się niedługo kolejnego postu o tej tematyce) i nie oberwali surowymi jajkami, które zostały z przygotowań świątecznych (za to faszerowanymi czemu nie!) :).

11 komentarzy:

 1. Tyle zrobiłaś tych cudownych rzeczy, że nie wiem, co skomentować! No dobra, powiem ogólnie, że wszystko mi się bardzo podoba :3
  Łamigłówką z wielką chęcią zajmę się jutro. Mam nadzieję, że podasz potem odpowiedź! :D
  A tak przy okazji, życzę Ci mokrego Dyngusa! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest już dla mnie późna godzina, więc rzucę ogólnikowo jak Katt, że wszystko mi się podoba. :D Bez wyszczególniania co w jaki sposób. :3

  OdpowiedzUsuń
 3. fajne pisklaki jaja i prezent dla rodziców, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się to szydełkowe jajo. Ciekawa łamigłówka, czekam na rozwiązanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie ozdóbki bardzo ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczaczki i zajączki są przeurocze ^^ A łamigłówce przyjrzę się innym razem (na telefonie nie mogę się doczytać :/)... Ogólnie rzecz biorąc podziwiam twoją pomysłowość :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zrobiłaś piękne świąteczne rzeczy. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiermaszowe kurczątko najlepsze!
  http://truskawkowymotyl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Oho, u ciebie podobnie jak u mnie było.... :-)

  OdpowiedzUsuń