środa, 25 czerwca 2014

Kilka słów o wyjeździe na Słowację

Hej :)
Zwyciężczyni rozdania już się zgłosiła, więc kolejnego losowania nie będzie.
Jak wiecie z poprzedniego posta wyjechałam na Boże Ciało w Tatry Słowackie.Byłam tam razem z Bubbleworld. Jej sprawozdanie z tego wyjazdu możecie przeczytać tutaj. Jak wycieczka wyglądała pod kątem zwierząt i roślin?
* Pierwszy dzień: No cóż, ciężko coś fajnego zobaczyć jadąc cały dzień samochodem. Czasami widać ciekawe ptaki drapieżne siedzące na słupkach, ale niestety nie tym razem.
* Drugi dzień: Na początku wycieczki zobaczyliśmy martwą ryjówkę aksamitną leżącą na drodze, a przy jednym ze stawów wszyscy śmiali się z samicy kaczki krzyżówki, która chciała załapać się na nasze kanapki.
* Trzeci dzień: Nasze rzeczy zostały wyjątkowo hojnie obdarowane żywicą, kiedy przechodziliśmy przez zwalone drzewa. Po drodze słyszeliśmy dwa derkacze i widzieliśmy dwa martwe krety. Na jednej z tablic informacyjnych była mowa o obuwikach (to takie storczyki o żółtych kwiatach przypominających kształtem buciki), ale niestety nie udało mi się ich znaleźć. Zapewne rosły tuż obok drogi i śmiały się ze mnie :P.
* Czwarty dzień: Widzieliśmy jakiegoś niezidentyfikowanego ptaka i nadal nie jestem pewna co to było. Przepraszam cię ptaku, później to sprawdzę :).
* Piąty dzień; Powrót, nic ciekawego...
Na wszystkich wycieczkach obserwowaliśmy pliszki górskie. Niestety nie było gatunków, które najbardziej chciałam zobaczyć: niedźwiedzia brunatnego, pluszcza i pomurnika. Może następnym razem ;).

Ostatnio zajęłam się kolejną nową techniką. Znaczy nie do końca nową, ale tym razem z użyciem innych materiałów. Zresztą zobaczycie w następnym poście. :)

6 komentarzy:

 1. Wow skąd takie zainteresowanie fauną i florą? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od zawsze mnie to interesuje, zwłaszcza fauna. Ogólnie interesuję się biologią. :)

   Usuń
 2. Zazdroszczę wycieczki, i nie mogę doczekać się nowego posta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna wycieczka :) Nie mogę się już doczekać następnego posta. Jestem ciekawa co to będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. czekam na nowe prace , pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń