środa, 5 marca 2014

Origami

Hej ;)
Właśnie uświadomiłam sobie, że na blogu nie ma ani jednego przykładu zwykłego origami, więc:liski (wiem, że są trochę pogniecione - to dlatego, że zrobiłam je około pół roku temu i od tego czasu stoją na moim biurku, poza tym zrobiłam je z papieru o niewielkiej gramaturze, który łatwo się gniecie ;))

szarotka (została zrobiona mniej więcej rok temu, jednak papier jest na tyle dobrej jakości, że tego po niej nie widać)
Niestety do zrobienia takiej szarotki niezbędne jest zgięcie, którego nie lubię - a mianowicie jest to wciśnięcie czubka i trzeba je zrobić na ośmiu warstwach jednocześnie, i jeszcze powinno być idealnie równo żeby nie popsuć efektu całej pracy. A, wykorzystuje się tu jeszcze jedno dziwne zagięcie. Nie wiem jak je opisać, ale ogólnie trzeba "nadmuchać" pewien płaski element a potem go rozpłaszczyć w zupełnie inny sposób niż był wcześniej :D. Do listy nielubianych przeze mnie zagięć zalicza się jeszcze pinch fold, jednak zazwyczaj można go zastąpić czym innym. Zresztą co się będę użalać, i tak pewnie nikt nie chce tego czytać xD.

Chcielibyście jakiś tutorial? W najbliższym czasie zamierzam dodać do bloga ankietę, w której spytam się Was o czym konkretnie ;).

5 komentarzy:

 1. Kwiatek śliczny ;) ja z chęcią zobaczyłabym tutaj jakiś tutorial ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. mi też bardzo podoba się kwiatek i chciałabym zobaczyć jak go zrobić:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama wcześniej robiłam takie zwykłe origami, a potem przeszłam na modułowe, porobiłam kilka, kilkanaście zwierzątek, aniołków, kwiatków itd., a jakieś pół roku temu przestałam na jednym wciąż niedokończonym łabędziu, do którego staram się od jakiegoś czasu skończyć, ale póki co marnie mi to idzie. :/ A co do twoich origami to są cudne. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jaki ładny kwiatek ! :)
  mogłabyś dać tutorial np o robieniu czegoś z modeliny :)

  OdpowiedzUsuń